Damalı kurabiye:

  1. Hamuru burada olduğu gibi hazırlayın.2 eşit paçaya bölüp,yarısına 1,5 yemek kaşığı kakao ekleyip yoğurun.
  2. İkisindende ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp, incelterek uzun rulolar yapın.Bir kakaolu,bir sade olamak üzere 3 hamuru yan yana getirin.Üzerlerine tam tersi yerleştirerek(sadenin üzerine kakaolu,kakaolunun üzerine sade gelecek)ikinci katı oluşturun.Üçüncü ve dördüncü kat için, yine tam tersi işlem yaparak bitirin.Elinizle dörtgen yapacak şekilde sıkıştırıp ,dilim dilim kesip tepsinize yerleştirin.
  3. 170 derece fırında kızartmadan pişirin.Fırından çıkan kurabiyenizin dört bir yanına bıçakla ılıtılmış çokokrem sürüp,hindistan cevizine bulayın.
   Not:İsterseniz kurabiyeleri kalın olarak merdane ile açıp ince şeritler olarak bir araya getirebilirsiniz.Hangisi kolayınıza giderse.
   Kakaolu Köpük Kurabiye
   Hamuru yukarıdaki malzemelerden yalnızca un miktarını 4+1/4 su bardağı olarak azaltıp;3 yemek kaşığı kakao ekleyerek yoğurun.Tırtıl bisküvi kalıbını kullanarak tepsiye küçük ve ince kurabiyeler sıkın.Orta kısımlarına birer damla çikolata yerleştirin.170 derecede fırının orta kısmında pişirin.
   Eğer bu kurabiyeleri kakao koymadan,sade olarak hazırlayabilirsiniz.O zaman un miktarını 4,5 su bardağı olarak ekleyin.
    RESİMDEKİ DİĞER KURABİYE:Dha önce verdiğim Midye kurabiye.Alt kısımlarına çokokrem sürüp birbirlerine yapıştırdım.Sonra da uç kısmına da çokokrem sürüp hindistan cevizine buladım.Mutlaka deneyin.

Tarife Bir Yorum Bırak

Mail Adresinizi Yayınlamayacağız..!